Domácí čaj pro kojící matky

Jak už jsem psala, začínám objevovat krásu domácí výroby. Člověk ví, co si tam namíchá, a potěšení je už to samotný namíchávání si. Může to být někdy i pěkná alchymie. Ale začínám, není toho mnoho, co si dělám sama, ale následující produkt je teď nejčastější.

Čaj pro kojící matky jsem donedávna kupovala v lékárně. Vlastně ani nevím, jestli měl nějaký účinek. Chutnal mi, doplnila jsem si tekutiny, tak proč ne? Vyzkoušela jsem několik druhů, některý lepší jiný méně- chuťově. A pak, teď už ani nevím proč, jsem si udělala vlastní.

Recept je jednoduchý. Přečtěte si složení čaje pro kojící matky z lékárny a máte to. No skoro. Dle mého tam některý bylinky být nemusí. To zjistíte když srovnáte složení několika různých čajů. To, co se opakuje je nejdůležitější. Všechno ostatní je navíc a možná i zbytečný. Takže potom zůstane několik ingrediencí, no, dvě: fenykl, anýz. A hele, to máme doma mezi kořením náhodou. Tak jsem to zalila vařící vodou, nechala louhovat, slila a bylo. No, ani se mi tomu nechtělo věřit, ale měla jsem pocit, že toho mlíka je najednou víc. A tak jsem začala hledat.

Hledala jsem hledala a našla několik dalších bylinek na podporu laktace- kopr a pískavice byly asi nejčastěji zmiňované. Pak i jestřabina, kmín, kontryhel, kopřiva. No, zůstala jsem u domácích zdrojů, trochu to vylepšila a výsledek je tento:

Kojící čaj

  • půl lžičky fenyklu

  • půl lžičky anýzu

  • půl lžičky kmínu

  • 300 ml vody

Smíchat a dát na 10-15 minut vařit. A pít to 2-3 x denně.

Myslím, že to funguje. To malý dítě mi to stejně neřekne, ale vypadá spokojeně. Po kojení.

Při tom hledání jsem našla i bylinky, který by se kojícím dávat neměly. Používají se na snížení a zastavení tvorby mléka. Takže pozor na list šalvěje, mátu, květ chmelu a list vlašskýho ořechu!! NENENE

Jinak pokud jste jako já, zvyklí na to, zalít si čaj a jít dělat něco jiného a vzpomenout si třeba až za půl hodiny, nastavte si čas, voda se dokáže dost rychle vypařit, no a s praženým fenyklem můžete dělat jediné,že?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s