Zahradničení pro začátečníky

Aneb jak se to to nejspíš nemá dělat

Dostala jsem od manžela dárek- mohla jsem si sama zasadit bylinky. Koupil mi hlínu a truhlíky. A rukavice s lopatkou. A samozřejmě semínka. Už se těším na bazalku, oregano, pažitku, chilli, mátu, rozmarýn, petržel a rajčata.

Samozavlažovací truhlíkyHlína, rukavice, lopatka a spol.

 

 

 

 

Ten nápad byl víc můj než jeho, uháněla jsem ho na to už delší dobu. V poslední době jsem si zamilovala všechno přírodní. Nemusí to být zrovna BIO, ale líbí se mi ta představa, že vše, co potřebuji, si vypěstuji nebo vytvořím sama. Zatím s tím začínám.

Tak jak to bylo….

Musela jsem prozkoumat, co to je a jak funguje samozavlažovací truhlík. Do nádoby pod truhlíkem z něj vedou pruhy tkaniny, které jako knoty přivádějí do hlíny vodu. Jednoduchá záležitost. Když je dostatečně vyvinutý kořenový systém, tahá si rostlina vláhu sama, jak potřebuje. Voda se doplňuje, až když je prázdno, kropit se nemusí.

Samozavlažovací truhlíkySamozavlažovací truhlíkSamozavlažovací truhlíky

 

 

 

 

Pod ty pruhy se musí dát trocha zeminy. Neumím si představit, dělat to bez lopatičky, jak měl zamýšlel můj manžel původně. No, potom jsem celý truhlík naplnila hlínou a trochu udusala.

Hlína v truhle

 

 

 

 

Do mělkých řádků jsem nasázela vždy pár semínek, přikryla hlínou a označila, co by tam mělo vyrůst. Radši hned, potom bych si už nemusela vzpomenout, kde co je?

Řádky Semínka Označení

 

 

 

 

Pokropila jsem to. Manžel usadil truhlíky do stojanů na terase a do nádob nalil vodu. Na těch obalech od semínek je vždycky v symbolech popsáno, jak se má postupovat. Máme s manželem různý přístup k novým věcem a záležitostem. On zásadně nic nečte a rovnou tvoří. Já si přečtu návod, pak spoustu dalších věcí na internetu a složím si z toho všeho vlastní postup. Tady jsem internetovou fázi přeskočila a dala na manžela. Většina těch rostlinek se měla zasadit a do přesazení nechat nejspíš v místnosti. Byl tam takový obrázek domečku. Bez vysvětlivek. Ale my jsme je postavili ven.

No, jestli to bude něčemu vadit, uvidíme až za pár týdnů…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s