In-line brusle s Croozer Kid for 2

Je léto, počasí nás láká ven. A co si u toho trochu nezasportovat? Co třeba zabruslit?

Super, brusle miluji. No, ale mám takový malý „problém“. Dva krásné malé „problémky“.

Naštěstí jsem si u manžela prosadila vozík. Dvoumístný vozík za kolo. Já s ním jezdím bruslit.

Původně jsem chtěla užasný, vychytaný vozík Chariot. Má odpružení, brzdy na zadní kola, prostě perfektní. No, ta cena taky. Dát cca 30 000 za takovou srandičku, to už jsem si prosadit nedokázala. Takže jsem svolila k nákupu levnějšího a ne tak promyšleného kamaráda- Croozer Kid for 2.

Cena byla víc než poloviční. Ale… vozík není odpružený. Tedy alespoň v základní verzi. Jistá pražská firma prodává vozíky s jejich vlastním odpužením. Na kolo určitě super věc. Na brusle asi celkem k ničemu, takže nic pro mě. A další- nemá brzdy. A to už rochu u bruslení vadí. Teda alespoň mně, protože si neumím představit, jak bych jinak ubržďovala skoro 40 kilový vozík. Dříve se dala pořídit ruční brzda na přední kolo, ale vzhledem k tomu, že byla dosti neučinná, přestali ji vyrábět. Tak a co teď?

Ani dlouhé hledání na internetu nevedlo k úspěchu. Musel přijít můj manžel, všechno vymyslet, změřit, vyrobit a nechat vyrobit, poskládat a seřídit. Ale výsledek dle mého stojí za to.

image

image

image

image

image

image

Můj manžel je v tomto sice trochu skeptický a opatrný na bujaré jásání nad výsledkem, jasně, není to dokonalé, ale to proto, že výrobce nepočítal s tím, že by si někdo chtěl sám doma přimontovat na zadní kolečka brzdy a kolo je připojeno jen „na tyči“, tudíš se nedá dokonale nastavit brzda a čas od času se musí zkorigovat a znovu správně seřídit. Snad jsem to napsala dobře. Protože za mě, jako uživatele a mechanického a bicyklového laika, je to prostě super.

Takže jde se na to, dám si do těla, protože ten vozík i s nákladem má fakt skoro 40 kg.

A jak sportujete vy?

Jitka

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s