Pampelišky

Domácí pampeliškový sirup

Taky jsem neodolala svodům těch všudypřítomných pampelišek. Na naší neposekaný zahradě se jich na mě směje mraky a lákají : „Pojď si mě utrhnout!“ A taky že jo, jen počkejte. Za prvé vás utrhnu, za druhé uvařím a za třetí sním.

Hmm, ne tak docela. První várku jsem sice natrhala, ale za dva dny, co mi tu ležela na lince, jsem to pěkně vyhodila. No asi jsem líná. Takže znovu a líp.

A nejlíp poslat někoho, kdo to udělá za mě. Jen utíkejte a sbírejte, šup šup!!! A první úkol splněn!

Jak jsem zjistila, kolik mám pampelišek, když jsem je nesbírala a poctivě jednu po druhé nepočítala? Jednoduše. Zvážila jsem si 10 pampelišek a potom všechny, jednoduchá trojčlenka, a vyšlo mi, že jich jsou přibližně dvě stovky. Takže, když mám 200 pampelišek dám 2 litry vody a 2 kila cukru a 2 citrony a 10 gramů kyseliny citronové. To je snad jasné a počítat umí každý.

Neopírala jsem a nechala to máčet dvě noci. To aby to bylo dobře vylouhovaný. Nebo proto, že jsem opravdu trochu líná?

A pak to začalo. Vybrala jsem si na to vaření výborný den, no jinak bych z toho asi neměla vůbec radost. Chceme-li si totiž připravit DIY výrobek („Udělej si sám“) musíme si zajistit, že si to opravdu uděláme sami, a že nás při tom nebude nikdo vyrušovat. Tak jsem na to byla sama. No, kromě mých dvou dcer. Jejda, co s nima? Jedna mi sice už může pomáhat, ale v jejích dvou letech je to spíš o nervy, ale jasně, dělá to s láskou. Tu posadím před televizi a šoupnu jí těstoviny s kečupem. Druhou strčím do šátku, ano, potom se mi bude velmi pohodlně pracovat, zvláště okrajovat citron, protože nemám BIO a tudíž ho nemůžu použít i se slupkou.

Pokud se rozhodnete vést si ke každému receptu fotodokumentaci, měli byste si předtím uklidit focené prostory. Když to zjistíte až z fotky, že tam ten bordel fakt je vidět, nezbývá než uklidit. Taky je dobré, trochu umět s foťákem pracovat. Ne vždy se to, co je tam právě nastavený hodí na danou situaci, světlo a tak. A proč tu teda žádný fotky k receptu nejsou? Ne, že bych se tolik styděla za svoje fotografický neumění, ale usoudila jsem , že méně je více, nic navíc by ty fotky stejně nepřinesly.

Občas se stane, že manželovi napíšete, že chcete koupit dvě kila cukru, které potřebujete do receptu, a on koupí pouze jeden. Já si v tomto případě poradila tak, že jsem druhé kilo nahradila medem, dala jsem do asi 200 gramů, víc jsem nebyla ochotná obětovat. Takže všechno, okrájený citrón, cukr, med i tu kyselinu jsem přidala do vymačkané vody z pampelišek a vaření mohlo začít. Čekám, čekám, než mi sirup zhoustne. Pamatuji si z dětství, že nám maminka sirup z pampelišek dělávala. Ale nazývala ho medem a hustotou také med připomínal. No, já nedám na pravý med dospustit a nějakou náhražku nepotřebuji, takže jsem se rozhodla pro opravdu sirupovou konsistenci, no i tak to trvalo asi 2 hodiny (to možná, že jsem tam dala málo medu místo kila cukru). A co dělat v mezičase?

Můžete, jako já, vyvařit si láhve na sirup, připravit těsto na kváskové lívance, potom zadělat těsto na kváskový chléb, uvařit oběd pro mladší dítě (to starší se najedlo kečupu a těstoviny ani nic jiného už nechtělo), nakrmit mladší dítě, které příkrmy naprosto odmítá, takže potom musíte umít všechno v dosahu minimálně jednoho metru, uspat obě děti, uvařit si rýži a ohřát játra, a to vám asi tak vyjde a máte tu správnou hustotu, jakou chcete.

Druhý úkol splněn. No, takže po tom všem bych si dovolila říct, že možná nejsem úplně líná. A potom už je čas na to, dát si taky oběd.

Tím, že je sirup dost tekutý, budeme ho nejspíš popíjet s vodou. Ale i to se počítá, takže i třetí úkol bude splněn! Jinak se použití meze nekladou.

Pampeliška podporuje trávení, je dobrá na játra, reguluje krevní cukr, pomáhá při menstruaci. Ale určitě najdete další pozitivní účinky. Jen je třeba to nepřehánět, aby vám nevyskákala vyrážka, nebolelo vás břicho a nedostali jste průjem. Ale kolik toho můžete, to se musí vyzkoušet.

Pampelišky
Recepty na netu jsou plus mínus stejné, tak tady je ten základ:

  • 100 pampelišek

  • 1 l vody

  • 1 kg cukru

  • 1 citron

  • 5 g kyseliny citronové

Pampelišky opereme a pak namočíme přes noc do vody a necháme louhovat. Přelijeme přes plátno do hrnce, přidáme ostatní suroviny a dáme vařit. Vaříme do zhoustnutí. Ještě horký sirup opět přes plátno přelijeme do připravených sklenic a zavřeme.Pampeliškový sirup

Dobrou chuť!

Rada „mimo mísu“ na závěr:

Játra ohřívejte v mikrovlnce, jen pokud máte dost času a náladu jí potom celou umýt!

2 komentáře: „Domácí pampeliškový sirup

  1. Witch píše:

    Zavadlé květy jste nemusela vyhazovat. Naopak, byly odbreberkované. Já se nenamáhám s počítáním, prostě narvu hrnec na 3-4 l, nechám zavadnout aspoň půl dne nebo přes noc, provařím, nechám odležet aspoň do vychladnutí, přecedím, dám na var s cukrem. Sladím méně, takže i půl kila na 1l satčí, bez citronu. Vařím, dokud se nezačne medově táhnout, to cukr trochu zkaramelizuje. Od posledního přidíání něčeho musí vařit aspoň 20 min. Po vychladnutí dávám do petek a mrazáku, nesterilizuju. Vytahuju při nachlazeních a podávám ve frťanech. Nešílím kvůli pylu, je už uvařený, takže má jinou chemickou strukturu a přestal být alergenem. V mrazáku necukernatí, nemusím rozehřívat v teplé vodě.
    Skvěý podpůrný lék v zimě, i pro polyvalentní alergiky. Léta tím mučím zavilé viry 🙂 Z dubnových pampelich, když prvně zezlátne louka do koberce, je nejlepší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s